O mnie

Na mojej drodze od zawsze stają bardzo różne zwierzęta, a każdy z nich jest indywidualnością. Każdy wymagał swoistego podejścia i postępowania z Nim. Doświadczenie moje poszerzam o wiedzę teoretyczną zdobywaną na różnych szczeblach edukacji w tym kierunku ale nade wszystko pracując z zwierzakami od kilku lat.

Jestem absolwentką Uniwersytety Łódzkiego Wydziału Biologii i Ochrony środowiska z tytułem magistra, uzyskanym w 1999 roku. Studia stanowiły preludium do mojego powołania, którym właśnie jest praca z zwierzętami. W 2006 r., rozpoczęłam dalszą edukację w dziedzinie bliskiej realizacji własnych marzeń. W 2008r., zdobyłam dyplom groomera, czyli psiego fryzjera.

Następnie poszerzałam wiedzę z psychologii zwierząt i zdobyłam dyplom zoopsychologa zwierzęcego oraz trenera metodą naturalną. W 2011 r., zdobyłam dyplom certyfikowanego Petsittera. Ukończyłam również długo wyczekiwany przeze mnie roczny Kurs Dyplomowy na brytyjskiej licencji Centre Of Applied Pet Ethology, dający uprawnienia behawiorysty zwierząt towarzyszących (specjalista terapii zaburzeń zachowania psów i kotów). Nieustannie zdobywam doświadczenie w obcowaniu ze zwierzętami prowadząc hotel dla zwierząt. To właśnie tutaj mam bezpośredni kontakt z zwierzakami tymi, co właściciele wyjechali na urlopy ale nade wszystko są u mnie zwierzęta na tzw. resocjalizacji. To One są dla mnie prawdziwym wyzwaniem a ja dla nich jestem całym światem.

To co kiedyś ktoś zniszczył ja staram się naprawić i dać szansę na inne lepsze życie. Ogromną nagrodą jest dal mnie adopcja takich psów i radość nowych właścicieli.

Współpracuję z wieloma organizacjami pro-zwierzęcymi, lecznicami weterynaryjnymi oraz osobami prywatnymi chcącymi pomóc pokrzywdzonym zwierzakom.

Staram się pogłębiać swoją wiedzę i podnosić swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kursach o tematyce szeroko pojętego behawioru zwierząt. Praktycznie na co dzień w pogłębianiu wiedzy na temat psów pomagają mi moi podopieczni.

Praca ze zwierzętami to dla mnie przede wszystkim miłość do zwierząt i życiowa pasja. Mając swoje zwierzaki oraz pracując ze zwierzakami od kilku lat pragnę zaoferować dla Was i Waszych pupili miejsce gdzie One będą szczęśliwe, radosne, zdrowe i pod fachową opieką.

Zapraszam 🙂
Monika

Moje kwalifikacje

Moje referencje